Napięcie jelit widoczne w kolonoskopii

Witam,od kilku miesięcy oddaje stolce zbyt luźne, bądź mam zaparcia, czasami wzdęcia,przelewanie w brzuchu, odbijanie, śluz w kale i lekkie bóle brzucha, czasem na czczo dyskomfort(drogi pokarmowe wypełnione gazami, ssanie w żołądku) . Miałem wykonane badania(Usg jamy brzusznej, kolonoskopie, badania krwi i moczu,2 razy badaną krew utajnioną w kale, enzymy trzustkowe i wątrobowe). Wszystkie badania w porządku( napięcie jelit w kolonoskopii.Diagnoza-IBS.Chcę się upewnić czy to prawidłowa ocena?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

z tego co Pan pisze, nie stwierdzono żadnych poważnych organicznych przyczyn dolegliwości. Polecam jeszcze ewentualnie skonsultować się z gastroenterologiem oraz wykluczyć nietolerancje pokarmowe. Jeśli w tych dziedzinach nie ma żadnych dolegliwości to myślę, że chyba trzeba pogodzić się z tym rozpoznaniem.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

Na podstawie dostarczonych informacji, rozpoznanie jelita drażliwego jest bardzo prawdopodobne. Proszę skorzystać z pomocy gastroenterologa.