Nerwica objawiająca się pod wieloma postaciami

Witam. Od kilku lat cierpię na nerwicę objawiającą się pod wieloma postaciami. Brałam lek o nazwie Asertin ale nie korzystałam z pomocy psychoterapeuty. Przez jakiś czas po odstawieniu leku miałam spokój od objawów nerwicy, jednak kilka miesięcy temu choroba wróciła lecz nie chce brać leków. Zastanawia mnie czy można wyleczyć się z nerwicy poprzez samą psychoterapię bez brania leków? Bardzo chcę się wyleczyć. Proszę o poradę.

Witam,
Przyczyną nerwicy są zarówno czynniki biologiczne
jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna nerwicy lękowej leży głębiej,
nie tyle w ciele, co w duszy. Zatem pomocy potrzebuje również Pani dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
W terapii nerwic stosuje się dwa podstawowe środki: leki oraz psychoterapię.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Zachęcam do psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Leki wyciszają objawy, ale nie docierają do przyczyn trudności. Najskuteczniejszą i wystarczającą metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Proszę ją podjąć, gdyż choroba sama nie minie. Lęk często oznajmia, że pora na pewne zmiany w życiu... Życzę powodzenia!

Witam serdecznie,
Istnieją choroby, które da się wyleczyć zwłaszcza przy zastosowaniu farmakoterapii. Jednakże większość problemów psychicznych, w tym nerwica - WYMAGA leczenia psychoterapeutycznego. Najlepiej podjąć się pomocy specjalisty. Podczas spotkać będzie Pani w stanie lepiej poznać siebie samą, pojawiające się objawy itp. Przede wszystkim nerwica dotyczy psychiki, a więc praca nad trudnościami będzie efektywna bez stosowania leków. Należy tylko odpowiednio zaangażować się w proces terapeutyczny.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska