Nieustanny lęk przed śmiercią ojca

Witam, boję się śmierci taty, tata jest zdrowy. Sama nie wiem skąd się to wzięło. Trwa to już 3 dni. Sama się nakręcam myśląc o tym. Ale nie wiem jak mam przestać, nie umiem. Nie mogę w nocy spać, czuję ścisk w żołądku i nie mam apetytu przez co schudłam już ponad 3 kg.. Boje się że mogę wpasc w depresję lub jakaś nerwicę. Czy mogę się z tego wyleczyć bez konsultacji z psychologiem itp? Dziękuję za pomoc

Niestety jak sama Pani zauważa, nie. Potrzebuje Pani psychoterapii. Warto doświadczać życia, zamiast tylko próbować go przetrwać. Proszę skorzystać z bezpośredniej konsultacji psychologicznej, bo rzeczywiście może Pani wpaść w depresję; często to tak się zaczyna.

Życzę powodzenia w odnalezieni fachowca z pasją!

Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Hmm..jeśliby pani znała źródło tego lęku, to sama sobie pani poradzi z jego wyeliminowaniem. Ale nie zna go pani- dlatego jednak polecam odbyć choć kilka spotkań z psychologiem. Pomoże to znaleźć przyczyny lęku, a dzięki temu (czy wespół z psychologiem czy już samodzielnie) pozbędzie się pani trudności. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Skoro obawy i lęk trwają tylko 3 dni, to również szybko mogą odejść bez pozostawienia występujących objawów.

Najwyraźniej coś wpłynęło na Pani obawy i należy się zastanowić nad przyczyną.
Gdyby wymienione symptomy utrzymywały się nadal, ok. 2 tyg., trzeba udać się do Lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią do Psychologa w ramach NFZ.
Albo prywatnie.

Proszę nie bać się Psychologa, On ze zrozumieniem wyciągnie do Pani pomocną dłoń.

Zapraszam,
Serdeczności,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
To bardzo trudne, gdy zaczyna się obawiać śmierci bliskiej osoby. Czy ktoś w Pani otoczeniu ostatnio nagle zmarł? Być może ojciec koleżanki albo ktoś zupełnie nieznajomy? Czasem generalizujemy takie wydarzenia na tyle, że zaczynamy dostrzegać grożące niebezpieczeństwo wśród najbliższych. Objawy jakie pojawiły się u Pani są jednak niepokojące (natrętne myśli, brak apetytu, nagły spadek wagi). Myślę, że konsultacje z psychologiem mogę być niezbędne w tym przypadku. Być może coś problem tkwi głębiej, a teraz po prostu wychodzi na światło dzienne. Warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Zapraszam na rozmowę indywidualną, która jest możliwa również przez SKYPE. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska (psycholog, psychoterapeuta)