O czym może świadczyć niski poziom leukocytów we krwi?

Witam! Jestem młodą kobietą która ciągle jest w biegu. Niedawno odkryłam że mam małą ilość leukocytów we krwi! (co infekcja). Czy to coś może świadczyć? DZIĘKUJĘ!

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani, co oznacza mała ilość leukocytów we krwi. Ważny jest też rozmaz manualny, żeby wiedzieć, którego typu leukocytów to dotyczy.
Przyczyn leukopenii jest bardzo dużo, od rozrostów nowotworowych, przez choroby autoimmunologiczne, endokrynologiczne, po zwykłe błędy laboratoryjne.
Należy zawsze oceniać wyniki badań w korelacji z całym obrazem klinicznym i wszystko zależy od objawów, jakie u Pani występują. Jeśli się Pani niepokoi, trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu.