Odchudzanie a problemy z sercem

dieta 800 kalorii przy wadze 120 kg (bmi okolo 33) Witam Chcialbym opisac moja historie, problemy z sercem i lezalem dlugo w szpitalu,schudlem tam ze 97 kg do 93, wrocilem do domu nie mialem energii na nic spanie jedzenie (przytylem do 120 kg), od jakis 2 mies. zaczalem cos robic, chodze na treningi 5-6x w tyg, tez mam diete 800 kalorii bo slyszalem ze przy takim bmi moge stosowac ,w 6 tyg spadlo 20 kg do 100 kg, zwlaszcza z brzucha,moglbym wiedziec czy zgubilem wiecej tluszczu od miesni?

Witam, nie da się określić na podstawie tego co Pan pisze, czy spalił Pan więcej mięśni, czy tkanki tłuszczowej. Jedynie rzetelny pomiar masy i składu ciała jest w stanie to określi. Jednak jest bardzo prawdopodobne, iż zgubił Pan więcej masy mięśniowej niż tkanki tłuszczowej. Organizm nie mając wystarczającej ilości energii na podstawowe funkcje życiowe zaczyna ja czerpać z masy mięśniowej. Niestety Pana dieta jest głodowa co może owocować utratą masy mięśniowej, szczególnie, iż intensywnie zaczął Pan ćwiczyć. Organizm nie ma z czego odbudować uszkodzonych włókien mięśniowych podczas ćwiczeń.

Pozdrawiam,
biziel.dobrydietetyk.pl

Witam,

Nie jestem w stanie określic czy spadek był z tłuszczu czy z mięśni na podstawie tego co Pan pisze. Należałoby zrobić odpowiednie pomiary składu ciała. Nie mniej jednak dieta 800kcal jest zdecydowanie zbyt drastyczna. Proszę nie redukowac tak mocno kaloryczności. To niebezpieczne i często kończy się efektem jo-jo.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk