Okres podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - to możliwe?

Dzień dobry, mam taki pytanie. Biorę drugie opakowanie tabletek, jestem na ok. 15 tabletce, pojawił się okres, nie plamienie, a okres - czy to normalne? Dodam, że przyjmuję je regularnie +/- 1 h. Przy pierwszym opakowaniu było wszystko tak, jak być powinno, bez plamień, krwawień, okres po odstawieniu. Jestem przerażona.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dodatkowe krwawienia mogą być spowodowane zbyt małą ilością hormonów w pigułkach - być może należy zmienić preparat. Przyczyny krwawienia mogą być też inne i dlatego warto wybrać się do lekarza. Nie musi to być nic groźnego, więc proszę nie denerwować się na zapas, ale jednak warto się przebadać (np. zrobić cytologię...).

Pozdrawiam!