Plamki na ciele: czy mogą być zakaźne?

U mojego chłopca ok. 2 - 3 miesiące temu pojawiły się lekko różowe, mało widoczne, ale szorstkie w dotyku plamki, tak jakby lekko łuszczące się. Pojedyncze plamki o nieregularnych kształtach wielkości ok. 3 -4 mm. Swędzą. Przeważnie występują na brzuchu i plecach. Od 2 - 3 tyg. mój chłopiec zaczął dziwnie kaszleć - może to ma związek? Od około miesiąca zauważyłam podobne zmany u siebie na plecach - konkretnie na ramoinach. Stosuję różne balsamy (normalne) i mam wrażenie, że one znikają, a po pewnym czasie znów sie pojawiają. Jeszcze jedno pytanie, czy to może półpasiec, jak się objawia?

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Zmiany nie sugerują półpaśca - zwykle dotycza jednej strony ciała, mają charakter pęcherzyków na podłozu rumieniowym, z czasem zmieniajace sie w strupy. Ponadto zmiany te sa bardzo bolesne.Oczywiście jest to opinia na postawie opisu-konieczna jest bezposrednia ocena lekarska.
Trudno ocenic etiologię-zakaźna czy alergiczną.
Wydaje sie iz może byc to nadwrażliwośc skóry, bądź jej nadmierne wysuszenie. Etiologii zakaźnej wykluczyc jednak nie mozna z uwagi na występowanie u Pani i syna. Doradzam wizytę u lekarza, najlepiej dermatologa.
Pozdrawiam.