Plastry silikonowe na blizny po zdjęciu szwów

Witam, 3 dni temu miałam operacje ostrego wyrostka robaczkowego. Chciałabym się dowiedzieć ile trzeba być na diecie lekkostrawnej :)? ile ból się utrzymuje po operacji ? jak szybko rana sie goi :)? i czy po 3 tygodniach od zabiegu mogę pozwolić sobie na spożywanie alkoholu i pływanie w morzu-wybieram się na wakacje. i Czy można bezposrednio po zdjeciu szwow stosowac plastry silikonowe na blizny :)? Bardzo byłabym wdzięczna za odpowiedź. pozdrawiam Paulina P.

Naprawdę ciężko w to uwierzyć , że 3 tygodnie po operacji musi Pani pić alkohol. Może to problem z uzależnieniem? Jeśli nie, to na pewno Pani wytrzyma. Musi się Pani oszczędzać przez jakiś czas, dieta lekkostrawna (proszę pamiętać aby posiłki były małe objętościowo - 5-6 dziennie) , Proszę sobie rozplanować urlop trochę inaczej - więcej odpoczynku i jednak w dalszym ciągu dieta. Operacja dotyczyła jelita, czyli organu, który bierze udział w trawieniu .