Po jakim czasie stosowania plastrów jest się zabezpieczonym?

Jestem dziewicą, pierwszą wizytę u ginekologa będę miała 28 lipca (pod koniec okresu). Miesiączka co miesiąc przesuwa się o jakieś 2 ,3 lub 4 dni. Mam pytanie, jeśli chce przeżyć swój pierwszy raz 15 sierpnia i zacznę stosować plastry od 29 lub 30 lipca, czy będę wtedy zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zdecydowanie polecam Pani artykuł: abcantykoncepcja.pl/plastry-antykoncepcyjne. Jeśli chodzi o sposób stosowania - pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się wraz z przyklejeniem pierwszego plastra. Jeżeli plaster został przyklejony po pierwszej dobie miesiączki, należy stosować niehormonalny środek antykoncepcyjny do dnia 8, kiedy zmienia się plaster.