Podejrzenie rwy kulszowej przy opuchliźnie uda

Dzień dobry. Piszę w sprawię mojego taty. Kilka dni temu tacie spuchło udo z tylnej strony i pośladek, w ciągu krótkiego czasu doszedł do tego silny ból uniemożliwiający chodzenie. Lekarz rodzinny podejrzewał rwę kulszową. Następnego dnia tata obudził się z sinym udem(tył), popękały mu naczynka. Lekarze rozkładają ręcę, nie mają pojęcia co to może być. Zbadano krew i odrzucono możliwość wystąpienia zakrzepicy. Tata ma 61 lat, ponad 10 lat temu przeszedł operację bypassów.

Czy tata przyjmuje leki p/zakrzepowe np Acenokumarol, Sintrom? Czy kontroluje INR? Czy doznał urazu uda? Czy było wykonywane badanie USG uda i pośladka? Czy wykluczono krwiak uda i pośladka? Wskazane są: sprecyzowanie wywiadu, dokładne badanie fizykalne i badania dodatkowe.