Podejrzenie zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego

Istnieje u mnie podejrzenie zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego.Mam mieć zrobione znieczulenie nasiękowe stawu biodrowego prawego Lignokainą w celu wykluczenia komponenty bólowej z tego stawu. Proszę o wiadomość czy to jest bolesne, jak długo trwa ,ile razy się nakłuwa i czy potem są jakieś dolegliwości. I czy to jest szkodliwe.Bardzo prosze o odpowiedż, ponieważ bardzo się boję, a zaraz na drugi dzień mam mieć endoskopową operację kręgosłupa lędżwiowego. Pozdrawiam

Szanowna Pani, tego typu postepowanie diagnostyczne nie naraża w sposób szczególny pacjenta. Dolelgliwości, o które Pani pyta, głównie ból są związane z samym podaniem Lignokainy w formie zastrzyku. Zabieg wykonywany przez specjalistę jest bezpieczny i b a r d z o rzadko może się wiązać z wystapieniem powikłań ( uszkodzenie przebiegających obok miejsca wkłucia naczyń i nerwów, podanie leku około zamiast dostawowo itp). Efekt podania powinen być odczuwalny natychmiast. Interpretację badania proszę jednak pozostawić prowadzącemu Panią ortopedzie. Pozdrawiam i myslę, że całośc badania przebiegnie bez problemów.