Pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne od ok. 2,5 roku. Od 25.10 do 31.10 miałam 7-dniową przerwę. Tabletkę miałam zażyć w poniedziałek (01.11). Niestety nie miałam recepty i wzięłam w środę (03.11) 3 tabletki naraz. W poniedziałek w 1 dzień po przerwie miałam stosunek, w środę również. Czy jest ryzyko, iż mogło dojść do zapłodnienia? Bardzo proszę o odpowiedź i radę oraz wyrozumiałość, ponieważ taka sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Niestety szanse na ciąże są i to niemałe. Teraz jest już za późno na postępowanie doraźne. Sugerowałabym wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki, albo oznaczenie poziomu hormonu betaHCG w 8-10 dniu po zapłodnieniu.

Pozdrawiam.