Pomyłkowe przyjęcie tabletki - czy przestać je zażywać do następnego krwawienia?

Witam. Przez ostatnie 6 miesięcy zażywałam tabletki antykoncepcyjne. Po tym okresie zrobiłam 3 miesiące przerwy. Zdecydowałam się na kontynuację antykoncepcji. Pierwszą tabletkę zażyłam w pierwszym dniu wystąpienia krwawienia. Niestety okazało się, że było to plamienie. Trwa ono już 4 dzień. Kontynuuję zażywanie tabletek choć dalej jest to tylko plamienie. Poproszę o radę. Czy mam przestać brać tabletki i czy zacząć je zażywać, gdy pojawi się następne krwawienie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ważne, aby mogła Pani uzupełnić podane informacje: najbardziej istotny jest fakt, czy plamienie pojawiło się w spodziewanym terminie miesiączki.

Jeżeli plamienie wystąpiło u Pani w terminie spodziewanej miesiączki przy regularnych cyklach, można uznać, że tabletki zostały zastosowane prawidłowo.
Jeżeli termin plamienia nie pokrywał się z przewidywaną miesiączką, należy stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji (np. prezerwatywę) przez siedem dni, wtedy antykoncepcja będzie zachowana.

Pozdrawiam serdecznie!