Potrzeba głębokich oddechów podczas stresu i wysiłku

Dzień dobry. Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Podczas stresu czy wysiłku fizycznego co chwila muszę brać głęboki oddech. Nie czuję żadnego ucisku w klatce piersiowej. Nie jestem na nic uczulona tylko miałam nerwicę. Strasznie mi to przeszkadza.. Bardzo proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to wynik schorzeń układu oddechowego jak i objaw zaburzeń nerwicowych. Niestety dość lakonicznie wspomniałaś o temacie nerwicy - jeśli bowiem jeszcze się leczysz lub niedawno zakończyłaś leczenie, skonsultuj swoje objawy ze specjalistą psychiatrą. Dodatkowo, oczywiście wraz z rodzicami, skonsultuj się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada Cię oraz zdecyduje o konieczności wykonanie dalszych badań.

Dzień dobry
Bardzo często , kiedy ktoś miał nerwicę ( potwierdzoną przez lekarza) ma też napadylęku podczas stresu czy podczas wysiłku fizycznego, co u siebie zaobserwowałaś. Aby to nie następowało trzeba nauczyć się oddychać aby wyciszyć się i zrelaksować w sytuacji nie tylko stresowej. Ćwiczenia oddechowe znajdziesz w internecie, np ćwiczenia relaksacyjne .