Powiększone węzły chłonne na szyi i astma

Od dłuższego czasu zauważyłam u siebie powiększone węzły chłonne na szyi. Jeden - powiększony od dawna, pozostałe od ok 2 msc. (podczas przeziębienia). Węzły wydają się dość twarde,widoczne lekko jak napnę szyję,ruchome.Raczej nie są bolesny, jedynie odczuwam czase minimalną tkliwość przy dotyku. Mam astmę. Wyniki krwi wyszły wzorcowo - wszystko w normach. OB i rozmaz również. Na wizytę u laryngologa czekam. Boli mnie głowa (tył i okolice zatok), i mam kłucie w jednym uchu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane powiększone węzły chłonne najpewniej mają charakter poinfekcyjny. Nie ma powodów do niepokoju - proszę cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty laryngologa.