Problem ze wzrostem włosów

Witam moje pytanie ponieważ od kilku miesięcy mam problem,że nie rosną mi włosy i wypadają nie w dużej ilości ale jednak troszkę w ciągu dnia się nazbiera a druga sprawa to moje paznokcie one również nie rosną są cienkie i bolą , od kont pamiętam mam nawyk obgryzania gdy się czymś denerwuję albo stresuje i one są bardzo krutkie brzydkie jestem osobą bardzo nerwową i impulsywną , moja dieta jest taka że jem wszystko ale w tej diecie jest mało warzyw i owoców suplementów diety też nie stosuje

Dzień dobry,

na kondycję włosów i paznokci zdecydowanie wpływa dieta, a szczególnie witaminy A, E, H oraz większość witamin z gr B.

Ponadto ważna jest ilość np. żelaza w diecie czy wapnia.

Jeżeli wypada Pani kilka włosów dziennie nie powinien być to powód do zmartwień, ponieważ to jest normalne zjawisko. Jeżeli proces będzie się nasilał
warto zadbać o zrównoważoną dietę - w tym m.in w orzechy - są tłuste, ale dobrze wpływają na kondycję włosów i paznokci - znajduję się tam duża ilość witaminy E - witaminy młodości. Zawierają też sporo magnezu, który jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Uważam, że suplementy diety nie są Pani potrzebne - najpierw należy zadbać o prawidłową dietę - tu może Pani pomóc dietetyk z Pani okolicy, który wyjaśni jak wygląda prawidłowa dieta.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Sama Pani odpowiedziała sobie na pytanie dlaczego tak jest - nie ma warzyw i owoców - nie ma więc witamin i minerałów.

Coś za coś - albo zdrowie i piękny wygląd (warzywa, owoce), albo przetworzone jedzenie bez żadnej wartości prócz kalorii (zapiekanki, dania na szybko). Wybór należy do Pani ;)

Ale!! jest to problem naszych czasów - przyzwyczailiśmy się do słodkiego, smacznego, miękkiego i tłustego. Odrzucamy więc wytrawny smak warzyw.
Proszę spróbować koktajli warzywno-owocowych np. 1 banan, garść mrożonych truskawek, 100ml mleka i kilka garści szpinaku.
No i powoli wprowadzać do diety coraz więcej tych dobrych produktów :)

W razie gdyby szukała Pani konkretnych rozwiązań, zapraszam:
http://poradnialubczyk.pl/