Przełyk o symetrycznym świetle i nabłonku

Gastroskopia/Przeluk o symetrycznym swietle i nablonku.LimiaZz ubytkami nablonka znajduje sie na wysokosci 35cm od lini zebow. Podstawy ubytkow maja wybujala sluzowke.polaczenie przelykowo zaladkowe jest 5cm nizej i stanowi duza przepukline wslizgowa rozworu.Zaladek jest podatny na rozdmuchiwanie,ma prawidlowa sluzuwkei fale perystaliczna. Czy to jest przypadek operacyjny ,jakos nikt nie chce udzielc mi jakies konkretnej odpoiedzi .

Witam.
Moim zdaniem jest to do abrazji, czyli usunięcia nieprawidłowego nabłonka połączenia przelykowo- żołądkowego. Robi się to podczas gastroskopii, ale trzeba zrobić to w ośrodku, który się tym zajmuje, np. 2 Klinika Chirurgii Ogólnej SPSK nr 1 w Lublinie na ul. Staszica. Później po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego można pomyśleć o operacji przepukliny rozworu przelykowego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.