Przerwa 12 h i 20 min. między przyjmowaniem tabletek

Czy przerwa 12 h i 20 min. miedzy przyjmowaniem tabletek jednofazowych, to zbyt wielka różnica czasowa, aby móc zaliczyć ją jeszcze to dopuszczalnego spóźnienia 12-godzinnego? Pytam, bo miałam zamiar współżyć dziś bez zabezpieczenia. Jeśli pominięty czas brania tabletki nie mogę zaliczyć do normy, to znaczy, że muszę się dodatkowo zabezpieczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani sytuacji najlepiej byłoby zastosować dodatkową metodę antykoncepcji. Nie napisała Pani, w którym tygodniu cyklu doszło do opóźnienia w zażyciu tabletki... Proszę zastosować się do zaleceń zawartych w ulotce leku (konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie przez następnych 7 dni).

Pozdrawiam!