Przewlekły suchy kaszel u 24-latka

Witam. Moim problemem jest kaszel ktory mi ciąży gdzieś od poł roku. Jest kaszel suchy do ktorego sie juz troche przyzwyczaiłem. U lekarza byłem zostałem osłuchany i podobno wszystko dobrze, dostąłem jakies zwykłe tabletki na kaszel ktore nie pomogły. Jedną dziwna rzecza, ktora zauważyłem jest to, ze kiedy biegam powyżej 30-60 min i organizm sie mocna rozgrzeje kaszel przechodzi i moge swobodnie oddychać. (trenuje amatorsko biegi długie)

warto sprawdzić się u laryngologa- często taki objaw występuje przy przewadze oddychania ustami a nie nosem. Może to też być objaw początkowy jednej z postaci astmy oskrzelowej