Szybka i duża utrata masy ciała i bóle brzucha przy oddawaniu stolca

Dzień dobry! Mam 28 lat, pracuję, mam dziecko, ale problem polega na dużej utracie masy. W ciągu dwóch miesięcy schudłam 17 kilo, jak ważyłam 71 kg, to teraz 54 i wciąż waga maleje, ale już nie tak szybko. Miałam robione wyniki na tarczycę, usg jamy brzusznej i dalej wszystko niby jest dobrze. Obecnie czekam na badanie gastroskopii. To, co się ze mną dzieję, co ja zauważyłam, to jestem bardziej nerwowa, zmęczona. Wypadają mi włosy, więcej niż zwykle i co ważne jem i to dużo i chyba trochę nienormalne jest to, że po posiłku po jakiś 5-10 min. idę do WC oddać stolec, przy którym towarzyszy mocny ból jamy brzusznej. Boję się, bo siostry koleżanka lat 25, która tak chudła w ciągu pół roku zmarła, a objaw, jaki miała, to utrata wagi. Proszę o pomoc.

Witam!
Znacząca utrata masy ciała, a taka jest w Pani przypadku, jest objawem, który wymaga pilnej diagnostyki. Z uwagi na wykonane badania warto jeszcze wykonać zdjęcie klatki piersiowej i kolonoskopię. Koniecznie należy także wykonać badania podstawowe, tj. morfologię krwi i badanie ogólne moczu, OB, CRP, AspAT, AlaT, mocznik, kreatynina, bilirubina, glukoza na czczo, amylaza we krwi (jeśli jeszcze nie zostały wykonane). Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem (lub internistą), który pokieruje diagnostyką, gdyż w przypadku braku odchyleń w tych badaniach może być konieczne wykonanie kolejnych badań. Pozdrawiam serdecznie!