Tabletki antykoncepcyjne 24+4 + spóżniający się okres

Witam serdecznie, mam takie pytanie. Moja dziewczyna brała wcześniej tabletki S******* (schemat brania 21+7 dni przerwy ) przez 4 miesiące i wszystko było okej. Okres występował regularnie i czuła się po nich dobrze. Dwa miesiące temu lekarz ginekolog przepisał jej tabletki Y** (schemat brania to 24+4 ) i w zeszłym miesiącu okres dostała normalnie tak jak przy wcześniejszych tabletkach. Natomiast teraz kończy 2 opakowanie i dzisiaj ma wziąć 3 tabletkę placebo, a okresu nie ma. Obydwoje bardzo się denerwujemy. Czytaliśmy, że może to być spowodowane stresem, zmianą i przestawieniem się organizmu na zmianę tabletek i czytaliśmy, że okres może przy tych tabletkach wystąpić nawet przy rozpoczęciu nowego opakowania. Dodam też, że moja dziewczyna tabletki brała regularnie, o żadnej nigdy nie zapomniała, a jeżeli coś, to było godzina, góra dwie spóźnienia. Ale nigdy o żadnej nie zapomniała. Nie wiemy, co się dzieje, dlatego chcieliśmy poradzić się specjalisty. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne hamują miesiączkę. Pana partnerka przyjmuje aktualnie tabletki dłużej niż kiedyś (24 zamiast 21 dni), a przerwa jest o 3 dni krótsza. Taka zmiana może powodować skrócenie lub niekiedy brak miesiączki.

Proponuję spokojnie poczekać i ewentualnie skontaktować się z lekarzem, jeśli krwawienie nie pojawi się również w następnym cyklu. Jeśli Pana partnerka nie zapomniała o przyjęciu żadnej tabletki, to ryzyko ciąży jest minimalne.