To depresja czy jakiegoś rodzaju fobia?

Od kilku lat mam lęk przed wyjściem z domu (sama, bo z kimś się nie boję) - zaraz coś się dzieje takiego, że nawet trudno jest mi opisać jak to wygląda, ale wydaje mi się jak bym miała upaść, mam zachwiania równowagi, uderzenia gorąca, mam taki strach, że sama nigdzie nie wychodzę. Proszę mi napisać co to jest? Serdecznie pozdrawiam. Bożena, lat 51.

Witam!

Pani problemy związane są z napadami lęku. Warto skonsultować je z lekarzem psychiatrą, gdyż mogą być to objawy fobii społecznej. Zaburzenia lękowe nasilają się i utrudniają normalne funkcjonowanie. Ważne, by podjęła się Pani leczenia w formie, jaką zaleci lekarz.

Dobrym rozwiązanie jest również psychoterapia, która pozwala poznać przyczynę lęków oraz poprawić funkcjonowanie w społeczeństwie, zmniejszając lęk. Powinna Pani popracować nad swoim problemem, ponieważ w znaczny sposób ogranicza on Pani funkcjonowanie i powoduje duży dyskomfort.

Pozdrawiam