Wskazania do stosowania tabletek Diane 35 przed badaniem HSG

Kobieta, lat 34 Szanowny Panie Doktorze! W ramach diagnostyki niepłodności dostałam skierowanie na badanie HSG. Jednocześnie, przy stwierdzonym PCOS, mam przez 3 miesiące zażywać Diane 35 na "wyciszenie" jajników. Czy zażywanie pigułek antykoncepcyjnych nie wyklucza wykonania badania HSG? Czy mogę je wykonać, czy powinnam zaczekać do zakończenia kuracji? I czy w takiej sytuacji faktycznie istotne jest, w którym dniu cyklu odbędzie się badanie? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie wyklucza HSG. proponuje udac się na zabieh wg zalecen lekarza prowadzacego.