Wydzielina z piersi a wahania hormonalne

Witam. Po zdjęciu stanika zauważyłam na materiale odrobinę zaschniętej białawej wydzieliny na wysokości sutka. W piersi nie odczuwam żadnego bólu, dyskomfortu, nie wyczuwam żadnych zgrubień. USG piersi robię regularnie co roku. Od ostatniego badania minęło 7 miesięcy - wszystko w obrazie USG wypadło w jak najlepszym porządku, a zalecenie na kolejne badanie otrzymałam na luty 2015. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, a do okresu został mi tydzień. Czy może to wynikać z jakichś wahań hormonalnych?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane pojawienie się wycieku z piersi jak najbardziej może być wynikiem zaburzeń hormonalnych jak i zmian w obrębie piersi. Proszę zatem nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.