Wypadanie włosów, nerwowość i senność jako skutek odchudzania

Witam, około 1,5 mięsiaćca temu zaczeły wypadać mi włosy, stosowalałam różne suplementy diety, jednak bardzo obciążały moją wątrobę. W osteczności je odstawiłam. Od paru dni czekam na okres, nie mogę być w ciąży. Do tego chodzę zmęczona i zdenerwowana, śpię po 15 godzin dziennie i to i tak dla mnie za mało. Ok. 5 mięsięcy temu zaczęłam się odchudzać i z waga z 67 kilo spadła do 55. Czy wypadanie włosów i brak okresu mogą być powiązane z odchudzaniem? . Jakie badania wykonać?

Witam serdecznie,

Wypadanie włosów i brak miesiączki jak najbardziej może być skutkiem odchudzania. Być może dieta była za niskokaloryczna i obciążyła, osłabiła Pani organizm oraz zaburzyła gospodarkę hormonalną. Proszę przeanalizować swój jadłospis. Jeżeli nadal jada Pani zbyt mało i nie dostarcza składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu to negatywnych skutków takiej diety będzie coraz więcej. Jeżeli miałaby Pani problem z analizą swojej diety lub chciałaby Pani abym ułożyła pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany jadłospis to zachęcam do kontaktu. Co do badań to proszę zrobić podstawową morfologię, cukier i badania tarczycy -TSH.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Bardzo często intensywne i nie do końca zbilansowane odchudzanie skutkuje niedoborami mikro i makroelementów, a także zatrzymaniem miesiączki. Proponuję przede wszystkim wykonać podstawowe badania z krwi, a także dodać do tego badanie moczu i TSH z krwi. Jeżeli jest to kwestia źle zbilansowanej diety i będzie ją Pani kontynuowała to sytuacja się nasili. Proszę udać się do dietetyka w swoim mieście, aby wyprowadził Panią na prostą.

Witam,
niestety podane objawy to najczęstszy "skutek uboczny" źle przeprowadzonej kuracji odchudzącej, która zubożyła Pani organizm w cenne składniki. Trudno przesądzać czego dokładnie brakuje w Pani diecie (nie znając sposobu żywienia), ale należałoby jak najszybciej uzupełnić te niedobory w menu. A z badań na pewno warto skontrolować poziom żelaza i ferrytyny.

Serdecznie pozdrawiam, a w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl