Z jakim lekarzem skonsultować takie bóle w podbrzuszu?

Witam kobieta lat 34. Od tyg czasu mam bóle w podbrzuszu na początku nie zbyt bólowe pojawiały się i znika lub. Od kilku dni bol jest napadowy silny jakby kłujący i promieniujący w dół. Muszę chwilę postać się lekko zgiąć i przechodzi . Teraz czuję co chwilę jak pobolewa . I teraz czy samo przejdzie lub do jakiego lekarza się udać.
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety sam opis jest niewystarczający, aby stwierdzić, co takiego jest źródłem bólu w tym konkretnym przypadku. Z tymi dolegliwościami najlepiej udać się w pierwszej kolejności do lekarza medycyny rodzinnej lub internisty, którzy zdecydują czy konieczna jest dalsza konsultacja ze specjalistą.

Przyczyny bólu podbrzusza mogą być bowiem różne. Niekiedy wskazują na problemy z jelitami. W tym przypadku pomocna może być wizyta u gastrologa. Lekarz może zlecić wykonanie badania USG oraz dodatkowo kolonoskopię, aby wykryć wszelkie nieprawidłowości związane z tym odcinkiem układu pokarmowego.

Nie jest wykluczone, że takie objawy sygnalizują również problemy z układem płciowym. Jeżeli dolegliwości nadal będą się utrzymywać, zalecamy także konsultację z ginekologiem. Dzięki szczegółowej diagnostyce będzie można stwierdzić, czy źródłem tych problemów nie są przypadkiem zaburzenia w funkcjonowaniu narządów intymnych. Niekiedy bóle podbrzusza mogą również świadczyć o problemach urologicznych.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on więcej szczegółowych informacji na temat takich dolegliwości i ich możliwych przyczyn:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podbrzusza-u-kobiet-objaw-wielu-chorob

Warto również sprawdzić, jak na pytania z podobnego zakresu tematycznego odpowiadają eksperci portalu abcZdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-jakiego-lekarza-udac-sie-z-bolem-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-powodowac-ostre-bole-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-takie-bole-podbrzusza-sa-bardzo-niepokojace

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.