Zanik okresu po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

ogólnie po odstawieniu antykoncepcji zanikł mi okres.trwa to już od ponad roku.lekarz zlecił mi badanie usg na którym pisze: Endometrium 2mm,jama pusta co to oznacza??powiedział też że moja macica wygląda jak u 60cio letniej kobiety..nadmienię że mam 25lat i nie mam jeszcze dzieci...

Aleksander Ropielewski

Opis USG wskazuje na brak proliferacji endometrium. Przyczynami są zaburzenia hormonalne. Należy wykonać badania hormonalne w celu ustalenia dokładnej przyczyny.