Zasinienie wokół brodawek, ból brzucha i kłucie w boku

Witam! Tabletki antykoncepcyjne biorę już od 7 lat. Ostatnio po 7-dniowej przerwie powinnam przyjąć tabletkę w piątek o godz. 22, a niestety wzięłam ją w sobotę o 2 w nocy, czyli 4 h później. Kolejne krwawienie miałam za miesiąc normalne, po 19 dniach zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Mam dziwne objawy, zasinienie wokół brodawek piersi, kłucie w prawym boku i bóle brzucha. Czy istnieje prawdopodobieństwo ciąży? Za odpowiedź dziękuję. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opóźnienie nie było na tyle duże, by zaistniało realne ryzyko ciąży. Z drugiej strony, zawsze jest taka szansa, nawet przy prawidłowym stosowaniu najskuteczniejszej metody antykoncepcyjnej. Pani objawy nie są specyficzne, najpewniej wcale nie jest Pani w ciąży. Zawsze w przypadku wątpliwości może Pani jednak wykonać ponownie test ciążowy. Jeśli bardzo się Pani denerwuje, może Pani zrobić test z krwi- badanie stężenia beta HCG we krwi, możliwe do wykonania praktycznie w każdej przychodni. Wynik pozytywny daje on już ok. 10 dni po zapłodnieniu.

Pozdrawiam serdecznie!