Zawroty głowy, nudności i częste oddawanie moczu

Witam! 7 grudnia miałam laparoskopię jajników z powodu PCOS, dzisiaj jest 27 grudzień, nie dostałam krwawienia. Od około 6-7 dni mam objawy takie jak zawroty głowy z nudnościami, odruch wymiotny na różne zapachy, większe pragnienie, częstsze oddawanie moczu, sporadycznie uderzenia gorąca i ogólne osłabienie organizmu. Nie zaobserwowałam podwyższonej temperatury ani innych dolegliwości, te wspomniane na początku przychodzą znienacka i nie są długotrwałe. Wcześniejsza miesiączka była wywołana Duphastonem i wystąpiła 28 listopada, jestem zaniepokojona, ponieważ test z krwi Beta HCG jest wykonany dzisiaj i wynik 0,1. Czy to możliwe, żeby test z krwi nie wykrył ewentualnej ciąży, czy trzeba jeszcze poczekać i co robić, jeśli objawy nie przejdą. Dziękuję za poradę.

Witam serdecznie!

Jeżeli wcześniejsze miesiączki były wywoływane farmakoterapią, oznacza to że już wcześniej występowały zaburzenia miesiączkowania. Opisane objawy mogą występować na początku ciąży, ale wykonany wynik gonadotropiny temu zaprzeczył, ciąża jest więc mało prawdopodobna, jednak warto wykonać powtórne oznaczenie beta HCG. Jeżeli wynik ponownie będzie ujemny (a raczej tego należy się spodziewać), a miesiączka się nie pojawi konieczna będzie wizyta u prowadzącego ginekologa.
Ze względu na zgłaszane objawy towarzyszące warto wykonać jeszcze podstawowe badania laboratoryjne w ramach opieki lekarza rodzinnego (przynajmniej oznaczenie morfologii, TSH, badanie ogólne moczu, poziom glikemii).

Pozdrawiam