Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność antykoncepcji

Witam serdecznie, od kilkunastu tygodni brałam tabletki Q***. Ponieważ w ostatnim czasie miesiączki zaczęły pojawiać się co drugi miesiąc i pojawiły się plamienia międzymiesiączkowe, lekarz postanowił zmienić tabletki. Zażyłam 23 tabletkę Q***. Lekarz kazał mi je odstawić, zrobić przerwę i w dniu, w którym rozpoczęłabym nowe opakowanie Q***, gdybym nadal je stosowała, przyjąć pierwszą nową tabletkę (obecnie R***). Tak tez zrobiłam, ale czuję się niepewnie. Wydaje mi się, że nie mogę czuć się zabezpieczona z nowym lekiem. Na wszelki wypadek postanowiłam nie współżyć do rozpoczęcia kolejnego opakowania R***. Czy zapewnienie lekarza, że jestem zabezpieczona od pierwszego dnia stosowania nowej tabletki jest słuszne? Czy mogę czuć się bezpiecznie? Czy może moje obawy są słuszne? Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Zalecenia Pani lekarza są jak najbardziej prawidłowe. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem nowego preparatu, zawsze może Pani zajrzeć do ulotki załączonej do opakowania, gdzie znajdzie Pani większość odpowiedzi na nurtujące pytania.
Jeżeli Pani chciałaby mieć komfort psychiczny, zawsze może Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez kolejne 7 dni.

Pozdrawiam