Zmiany skórne po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 4 lat biorę tabl.antykoncepcyjne Ovulan ( 6 mies) a potem Femoden ( na menopauze). Prawie od początku pojawiły się dziwne zmiany skórne, które żaden z 8 lekarzy nie potrafił zdiagnozowac. Badania na borelioze negatywne. są to "kręgi" mocno czerwone,wypukłe, najpierw na plecach, potem znikło i pojawiło się na przedramieniu, znikło i teraz jest na drugiej ręce. Poniewaz przypomina to rumien guzowaty lub wielopostaciowy. Czy moze to byc skutek brania hormonów ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu bedzie mozna określic odpowiednie dalsze postępowanie. sadzę, że warto spróbować odstawic tabletki i zobaczyc jaki będzie efekt
(po konsultacji z ginekolgiem. )