Żywienie po po fundoplikacji i operacji przepukliny przelyku

Witam, Jestem po fundoplikacji i operacji przepukliny przelyku 3 tygodnie i praktycznie moge jesc tylko potrawy bardzo zmiksowane bez zadnych kawalkow gdyz nawet 1-2mm kawalek potrafi stanac w przelyku i bolec z 2h zanim przejdzie. Bol jest ogromny wtedy. Na sniadanie jem kaszke manna z 3 lyzek na duzy kubek mleka, obiad zupke zmiksowana, kolacja roznie ale same miksy. Czy po 3 tygodniach nie powinienem juz jesc potraw bardziej czastkowych a nie ciagle plynne geste? Czesto mam tez gazy,wzdecia.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Fundoplikacja - zajmuję się tym zagadnieniem od 25 lat(operacje).
Szanowny Panie - najprawdopodbniej zbyt ciasno załozony mankiet fundoplikacji. W okresie, o którym Pan pisze powinien zniknąć obrzęk i problemy z jedzeniem. Co dalej - zobaczymy - proszę jeszcze trochę wytrzymać - jeżeli nie popuści - trzeba robić badania - rtg przełyku - z kontrastem
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, dr n.mrd. Wojciech Kawiorski
W przypadku wątpliwości - tel. 600 396834

To nie ja operowałem i nie znam jej przebiegu zakresu i wyniku!!! Szczegółową instrukcję co do sposobu żywienia jest obowiązany podać lekarz operujący , zż