96 kg przy 160 cm wzrostu a test obciążenia glukozą

Jestem kobietą, mam 24 lata. Ważę 96kg przy wzroście 160 niestety... Robiłam test obciążenia glukozą, gdzie na czczo wyszło 96mg, a po dwóch godzinach 165 (norma do 99mg). TSH 4,420 (norma do 4,200), FT4 w normie. OB mam 36 (norma do 15), ale podejrzewam, że chodzi o próchnicę, mam ósemkę do wyrwania. Czy to już cukrzyca, czy stan przedcukrzycowy i wystarczy zmienić dietę i tryb życia? A może powinnam zrobić dodatkowe badania?Dodam jeszcze, że mam PCOS. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam,
ma Pani stan przedcukrzycowy - nieprawidłową tolerancję glukozy.
Dieta koniecznie musi zostać zmieniona!
TSH jest ponad normę (niedoczynność tarczycy) - proponuję konsultację endoktynologiczną lub wizytę u lek. rodzinnego