akie badania powinnam wykonać, jeśli mam nadmierne owłosienie?

Zmagam się z trądzikiem na twarzy i plecach, lekkim owłosieniem na brodzie i górnej wardze. Mam mocne owłosienie w miejscach intymnych i nogach. Jakie badania powinnam wykonać i do jakiego lekarza się udać- endokrynolog czy ginekolog? Dodam, że jak stosowałam antykoncepcję, to problem z trądzikiem mocno się nasilił.

Lek. Wojciech Zygmunt

Najlepiej skorzystać z pomocy lekarza rzadkiej specjalności jaką jest ginekologia endokrynologiczna. W przeciwnym wypadku zarówno wizyta u ginekologa, endokrynologa i dermatologa ma sens. Badanie jakie będzie trzeba wykonać to najprawdopodobniej stężenie testosteronu, DHEA-S, androstendionu, estrogenów, LH, FSH, kortyzolu. Ewentualnie dodatkowe według zaleceń lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowia.