Anemia czy inne schorzenie?

Nie wiem, co mi jest, czy jest to anemia czy może jakieś inne schorzenie. Ostatnio, właściwie już jakiś czas mam widoczne cienie pod oczami, ostatnio też ciagle czuję zmęczenie, pomimo tego że się wysypiam. Czasami śpię bardzo długo nawet 11 godzin, nie mogę podnieść się z lóżka. Dziś nawet, kiedy wstawałam, kręciło mi się w głowie. Być może to przez pogodę, cały dzień padało . Dodam, że często jak pada źle się czuję, jestem osłabiona i nic mi się nie chce. Co mogą oznaczać te objawy? Jakie badania powinnam zrobić, by wykryć, co mi jest? Przeczytałam w Internecie, że może to być nawet cukrzyca lub problemy z tarczycą. Dodam, że mam problemy z włosami, nie wypadają, lecz są dosyć kruche i nie odrastają. A taki objaw jest przy niedoczyczynności tarczycy. Nie wiem od jakich badań zacząć? Może to jest spowodowane też brakiem ruchu lub niskim ciśnieniem? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Opisywane przez Panią objawy są bardzo niespecyficzne, dlatego też trudno bez dokładnego badania lekarskiego i analizy choćby podstawowych badań wypowiadać się na temat ich przyczyny. Rzeczywiście, mogą być one spowodowane niedokrwistością, problemami z tarczycą, ale także niedoborami witamin i składników mineralnych, stresem i innymi przyczynami.

Na uczucie zmęczenia i osłabienia w czasie deszczu skarży się wiele, skądinąd zdrowych, osób, zwłaszcza tych z niskim ciśnieniem tętniczym.

Najlepiej, aby wybrała się Pani do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pani zleci wykonanie niezbędnych badań  (morfolologię krwi, oznaczenie TSH, stężenia glukozy we krwi i innych - w zależności od wskazań). Poza tym proszę zadbać, aby Pani dieta była urozmaicona, z odpowiednią zawartością świeżych owoców i warzyw. Przez jakiś czas można zastosować także któryś z dostępnych bez recepty preparatów witaminowo-mineralnych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia