Anorektyczne skłonności u 21 latki

Mam 21lat, 176cm wzrostu i ważę średnio 55kg. Od roku cierpię z powodu anorektycznych skłonności. Próbowałam różnych diet (łącznie z tymi o ekstremalnie niskim spożyciu kcal) i mój kiedyś nienaganny metabolizm bardzo się spowolnił, co powoduje tycie gdy próbuje jeść normalnie (nie mówię o najadaniu się). Efekt moich wszystkich działań jest taki że jestem nieszczęśliwa ze swoim ciałem oraz większa i cięższa niż na początku mojej drogi. Co robić? Pomocy.

Witam serdecznie,

Nie może Pani nadal się głodzić i stosować tak restrykcyjne diety. Prowadzi to nie tylko do zwolnienia metabolizmu ale również wyniszczenia organizmu. Takie działanie może mieć negatywne skutki zdrowotne. Zaburza Pani również gospodarkę hormonalną, może Pani stracić miesiączkę.

Powinna Pani stopniowo zwiększać kaloryczność diety, najlepiej około 100kcal tygodniowo aby uniknąć efektu jo-jo. Zadba Pani o to aby dieta była urozmaicona i pełnowartościowa, muszą być wszystkie składniki odżywcze.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
to bardzo ważne, że pyta Pani o radę i szuka Pani pomocy w kwestii odżywiania. Nie wykluczone jednak, że u podłoża Pani problemów z odżywianiem są jakieś emocje i przeżycia, które dobrze by było skonsultować z psychologiem. Podana przez Panią masa ciała wskazuje na niedowagę, więc z punktu widzenia dietetyka, nie powinna Pani już chudnąć. Utrata masy ciała poniżej normy może prowadzić do niedoborów żywieniowych i powodować poważne konsekwencje zdrowotne.
Proszę zatem zwrócić większą uwagę na wartości odżywcze spożywanych przez Panią produktów.
Natomiast, zacząć proponuję od uregulowania częstotliwości spożywanych posiłków. Wspomniała Pani o spowolnieniu metabolizmu. Ażeby metabolizm "rozruszać" należy zadbać o to, żeby co 2,5 godz. dostarczyć niewielką ilość kcal. Żeby nie czuła Pani dyskomfortu związanego ze spożyciem nadmiernej ilości kcal, proszę wybierać posiłki i produkty lekkie i niewielkie objętościowo, np. jogurt z łyżką żurawiny suszonej i ziaren słonecznika, twarożek z warzywami, kawałek kurczaka z sałatką, zupa, sałatka owocowa, koktajl z maślanki i malin, itd.
Jeżeli chciałaby Pani, żebym oceniła Pani stan odżywienia i dostosowała odpowiedni program żywienia zachęcam do umówienia się na indywidualna konsultację.

Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
tel. 601 656 116
www.dietanacodzien.com

Dzień dobry!
Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Współpraca ze specjalistą powinna pomóc w rozwiązaniu problemu. Nie można jednak lekceważyć obecnego stanu zdrowia, ponieważ zagraża on zdrowiu. Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, również uważam że opieka terapeuty psychologa lub psychodietetyka będzie dla pani bardzo ważna lub przynajmniej proszę spróbować poprosić kogos z rodziny/przyjaciół aby obiektywnie zwrócili uwagę na regularność i wielkość porcji. Obawiam się że może pani być pod tym względem nieobiektywna. Proszę dbać o regularność spożywanych posiłków i stopniowo zwiększać porcje.
Życzę powodzenia, po więcej informacji zapraszam na www.naturalhealing.pl
pozdrawiam
dietetyk, naturopata Joanna Brejecka-Pamungkas