Badania w kierunku celiakii w ciąży

Witam. Jestem w 4 mcu ciąży, mam niepotwierdzoną celiakię, gastroskopia wyszła dobrze. Lekarz nie chce mi dać skierowania na przeciwciała, mimo że choruje cała moja rodzina. Schudłam w ciągu ost 3 mcy 10kg, martwię się czy moje dziecko jest dobrze odżywione. Czy powinnam nalegać na badanie? Lekarz zapewnił, że moje kosmki jelitowe prawidłowo pracują i odprawił z kwitkiem. Jakie to są przeciwciała jeśli zdecyduję się mimo wszystko zrobić badania prywatnie? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję koniecznie udać się do lekarza ginekologa i lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.