Co oznaczają te wyniki w. kierunku celiakii?

Witam. Synek 4,5 lat miał robione badania pod kontem celiakii. Do lekarza idę za miesiąc. Proszę mi powiedzieć co oznaczają te wyniki. AGA A - P/C P GLIADYNIE (DGP) IgA (ELISA) wynik 0.7 poniżej 10 niereaktywny powyżej 10 reaktywny AGA G- P/C P GLIADYNIE (DGP) IgG (ELISA) wynik 17.8 poniżej 10 niereaktywny powyżej 10 reaktywny

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wyniki te mogą świadczyć o zwiększonym prawdopodobieństwie zachorowania na celiakię. jednak należy je interpretować jedynie w odniesieniu do objawów oraz innych wyników.