Badanie hemoglobiny, hematokrytu i RDW-CV

Witam serdecznie, Bardzo proszę o informację wyniki morfologii: Hemoglobina 11,0 Hematokryt 35 RDW-CV 15,2 Eozynofile 5,6 Reszta na granicy normy, dodatkowo OB 22, Żelazo 5,0 Bardzo proszę o informację czy mam się czym martwić?

Magdalena Mroczek

Witam, niestety każde laboratorium ma swoje normy wiec nie można ocenić tych wyników bez znajomoości norm laboratorium, w którym wykonywała Pani badania. Nie ma również podanych jednostek, w jakich przedstawiony jest wynik. Żelazo wydaje się być jednak obniżone, co może byc przyczyną zbyt małej ilości hemoglobiny i obniżenia hematokrytu. OB jest niespecyficznym markerem stanu zapalnego, który nie pozwala na określenie miejsca ani przyczyny zapalenia. Z tego powodu najlepiej jest zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zinterpretuje ten wynik w kontekście objawów klinicznych.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani ani jednostek, ani norm obowiązujących w Pani laboratorium.
Wstępnie wydaje się, że ma Pani niedokrwistość. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam