Mężczyzna , 31 lat Witam, miesiac temu miałem badanie konoloskopi i został mi wyciety polip o wielkosci 4 mm w esicy. W dniu dzisiejszym odebrałem wynik badania histopatologicznego i treść wyniku brzmi: Fragmenta serrated adenoma cum dysplasia gradu minori. ( Tłumaczenie : fragmenty ząbkowane gruczolak z dysplazją mniejszym stopniu. ) Moje pytanie czy mam mieć obawy do zmartwień i czy muszę szybko udać się do lekarza czy nie jest to nic groźnego?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie patomorfologiczne – Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.
  • KolonoskopiaKolonoskopia polega na wprowadzeniu przez odbyt do jelita grubego miękkiego giętkiego instrumentu, dzięki któremu jest możliwe obejrzenie śluzówki jelita grubego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: