Bakterie escherchia coli w posiewie z pochwy przed porodem

Witam, zrobiłam badanie na posiew z pochwy i wyszły mi bakterie escherchia coli. Jestem tuż przed porodem. Czy to groźne dla dziecka? Czy podczas porodu może się zarazić ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, istnieje ryzyko zakażenia dziecka w trakcie porodu. Koniecznie przed porodem należy zgłosić fakt dodatniego posiewu z pochwy. Prawdopodobnie dostanie Pani antybiotyk dożylnie w trakcie porodu.