Kobieta , 20 lat Witam! Czytałem dużo, ale wiadomo - najlepiej upewnić się samemu, bo każdy przypadek jest inny. Uprawialiśmy z dziewczyną seks, prawdopodobnie w dniu jej owulacji (+- 1 dzień). Przechodząc do meritum, prezerwatywa z członka się nie zsunęła ani nie pękła, a zbiorniczek się zapełnił. Wytrysk w większości miał miejsce na zewnątrz. Jednak po wyciągnięciu członka na dole pochwy zauważyłem wypływający biały, gęsty płyn. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie zaobserwowałem. Stąd pytanie, czy jest to zwykły śluz towarzyszący owulacji, czy też istnieje możliwość, że 'ulało' się z góry prezerwatywy. Tę opcję raczej wykluczam, bo śluzu było dość dużo i raczej niemożliwe, aby taka ilość się przedostała. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,
podczas pobudzenia seksualnego gruczoły układu rodnego kobiety produkują wydzielinę. Najprawdopodobniej wydzielina, którą Pan zauważył, była właśnie tą fizjologiczną wydzieliną. Oczywiście niewykluczone, że mogła się tam również znaleźć sperma. W przypadku wątpliwości po około 2 tygodniach od stosunku proszę wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach