Biegunka po spożyciu płatków z mlekiem na śniadanie

Jeśli zjem np. płatki z mlekiem, albo wypiję kawę z mlekiem RANO, to grozi do biegunką. Jako dziecko praktycznie codziennie piłam mleko i płatki z mlekiem były moim podstawowym zestawem śniadaniowym i nic takiego się nie działo. Teraz mam 22 lata i się zastanawiam z czym to może być związane? Podkreślam, że sytuacja taka zdarza się tylko RANO. W ciągu dnia już nie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na nietolerancję produktów mlecznych. Jeśli dieta eliminacyjna nie spowoduje ustąpienia dolegliwości to konieczna będzie wizyta u lekarza.