Błąd w zażyciu tabletek antykoncepcyjnych a ochrona przed ciążą

Witam. Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, jednak myślę, że popełniłam błąd w ich zażywaniu,otóż okres trwał od 3 czerwca do 7, a pierwsze opakowanie tabletek zaczelam 9 czerwca. Przez ten tydzień niezabezpieczalismy sie z chlopakiem dodatkowo, a wspolzylismy ze sobą codziennie. Czy te tabletki dały jakaś ochronę przed ciążą? Planowana miesiaczke powinnam dostac 28 czerwca. Czy jeśli jej nie dostane to test ciążowy potwierdzi ewentualna ciążę? Dziękuję za pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ochrona przed ciążą została zmniejszona. Test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku powinien zweryfikować ciążę. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.