Czy pominięcie 2 tabletek mogło zmniejszyć skuteczność ochrony antykoncepcyjnej?

Od 4 mają biorę tabletki antykoncepcyjne. Tabletki przyjmuje regularnie(21 dni 7 dni przerwy). Tylko podczas 2 tygodnia pominęłam 2 tabletki. 18 mają dostałam plemienia które trwało do 21 Maja. Potem kolejne 27 Maja trwające 2 dni. 1 czerwca rozpoczęłam kolejne opakowanie. Po przerwie powinnam dostać okres ale go nie było. 3 czerwca wspolzylam i partner doszedł w środku. Temperatura podwyższona na 37 jak przed okresem. Czy zabezpieczenie jest nadal? Czy pominięcie 2 tabletek mogło zmniejszyć skuteczność i podczas współżycia doszło do zapłodnienia?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pominięcie 2 tabletek mogło zmniejszyć ochronę przy stosowaniu tamtego opakowania. Natomiast brak krwawienia w takcie przerwy jest niepokojący i powinno się wtedy wykluczyć ciążę. Także warto wykonać test i udać się na wizytę kontrolną do ginekologa.