Blada druga kreska na teście ciążowym po zażyciu tabletki 72 h po

Chciałam sie zapytac czy test ciążowy mogł sie pomylic? Ostatnią miesiaczke miałam od 25 listopada do 3 grudnia. Ten okres był troche dziwny bo pierw leciala mi brazowa maź a potem krew a juz przy końcu okresu znowu brazowa maź. Mam okresy nieregularne zazwyczaj mam je co 40-45 dni. 6 grudnia kochalam sie z chłopakiem i pekła nam prezerwatywa. Wiec poszlam do ginekologa poprosilam o tabletke 72h po upływie 17 h wzielam ja. 22 grudnia zrobilam test wyszedl ze jedna kreska czerwona druga blada.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Taki wynik testu ciążowego wskazuje na konieczność powtórzenia testu! Znacznie lepiej byłoby gdyby wykonała Pani badanie poziomu beta-hCG oraz skonsultowała się z lekarzem ginekologiem.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proszę wykonać test ciążowy ponownie. Gdyby wynik się powtórzył proszę zgłosić się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.