Boję się o swoje zdrowie, bo spróbowałem dopalacza. Słusznie?

Witam, mam 16 lat i na wakacjach zdążyło mi się spróbować dopalacza. Był to niemiły 6-godzinny stan. Po zażyciu tego dopalacza przyszły do mnie jakby lęki. Od tamtego czasu zazwyczaj na wieczór myślę ze mam coś z sercem. Jest to jakby uraz po tym dopalaczu. Podobnie jak marta1 mam duszności, myślę, że jestem psychicznie chory. Czasami mam jakby takie zapaści w klatce piersiowej. Nie wiem co z tym zrobić, czy iść do lekarza czy coś? Próbowałem brać leki uspokajające, lecz to pomogło tylko na ok. tydzień. Proszę o pomoc:-)

Witam

Przygody ze wszelkimi środkami psychoaktywnymi nie są najlepszą rozrywką wakacyjną dla tak młodych ludzi. Jeżeli jednak, opisany przez Ciebie stan utrzymuje się od kilku miesięcy wybierz się do lekarza rodzinnego. Z pewnością skieruje Cie na niezbędne badania. Ważnym jest byś zadbał o swoje zdrowie i zniwelował niepotrzebny lęk, który utrudnia Ci funkcjonowanie.

Powodzenia i pozdrawiam