Ból brzucha i wymioty u 2-latka

Witam, Moj syn za tydzien skonczy 2 lata. Od jakiegos miesiaca zaczal wymiotowac w nocy, tzn zawsze gdzies godzine lub poltorej po tym jak pojdzie spac. Na noc pije mleko, ale nawet jak odstawilismy mu mleko na jakis czas to itak wymiotowal. Czasami bylo tak ze nie wymiotowal przez dwie noce a pozniej znow to wracalo i teraz wymiotuje kazdej nocy prawie. Gdy budzi sie z placzem lapie sie za brzuszek. Zmienialismy diete na lzejsze rzeczy i nic. Zastanawiam sie co to moze byc?

Oczywiście, bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli pomimo zmiany diety nadal występują wymioty, to taka reakcja może być skutkiem infekcji pasożytniczej.