Ból dolnej partii brzucha i skurcze macicy

Witam. Dolegliwości dotyczą mojej mamy. Od trzech miesiecy ma ból dolnej partii brzucha. Początkowo były to rzadkie, niezbyt silne prawdopodobnie skurcze macicy ( tak mówi). Aktualnie jednak skurcze, bóle ma cały czas, sa chwilami nie do wytrzymania. Miesiaczkuje normalnie, nie ma żadnych niepokojących uplawow, raz jedynie miała dwu - trzydniowe plamienia krwią. Wyprosila ja w końcu zeby udała sie do lekarza, ma iść. Proszę mi tylko powiedziec czego mozemy sie spodziewać, co to moze być?????

Lek. Marta Gryszkiewicz

W jakim wieku jest mama? Najbardziej prawdopodobne w wieku przekwitania są choroby ginekologiczne. Sam ból jest niecharakterystyczny i nie da się stwierdzić bez diagnostyki jakie schorzenie go powoduje.

Witam serdecznie. Niestety nie jest to takie oczywiste. Sugerowałbym wykonać badanie USG jamy brzusznej. Wskazana jest wizyta u lekarza oraz wykonanie podstawowych badań krwi.