Ból kości i mięśni u 14-latki

Witam , moje dziecko ma 14 lat , jest dziewczyną i bolą ją kości w różnych częściach ciała . Kilka dni temu zaczęły ją boleć mięśnie w ręce , tak że nie mogła ją ruszyć i do teraz nie może. Co to może być ? Czy ból mięśni może być związany w kośćmi ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bóle kostne czy mięśniowe w tym wieku mogą wynikać z dorastania. Nie mniej jednak wskazana jest wizyta u ortopedy lub lekarza rodzinnego by wykonać podstawowe badania krwi oraz oznaczenie poziomu wapnia, magnezu.